Bundában sült cukkini és paradicsom majonézes salátával, savanyított pitypanglevekkel
A tejsavasan savanyított pitypanglevelek vagy más savanyított vadzöldségek is kiválóan használhatók alkotórészként is egy salátában, akár egy majonézes salátában szezonális zöldségekkel keverve.
Elkészítés: A cukkinit és (a húsos) paradicsomot karikára vágtam, fűszereztem, sóztam majd (rizs)lisztből, tojásból és tejből kevert sűrű palacsintésztába mártva, bő forró olajban kisütöttem. A salátához savanyított pitypangleveleket (ami ÍGY készült) apróbbra vágtam, almát, savanyított uborkát, paradicsomot kockáztam fel, majonézből és tejfölből, sóval, borssal, pici citromlével és pici édesítéssel kevertem majonézes öntetet.
További sokféle pitypangos étek receptje pedig IDE kattintva böngészhető.
*********************************
Aki szívesen támogatná az oldal tartalmainak létrehozását, ITT van erre lehetősége, egészen egyszerű módon is: Erdőkóstoló adományvonal. Köszönet minden támogatásért, de ha valaki nem tud vagy nem szeretne, anélkül is szabadon olvashat, tanulhat a blogon ehető vadnövényekről és gombákról.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése