Júdásfülgombás tojásrántotta, medvehagyma terméssel
Amikor bőség van júdásfülgombából, akkor többféle egyszerű ételbe is kerülhet. Tojásrántottába, tojáslepénybe téve mindig finom. Április végén, esős időben a feléledő júdásfülgomba a medvehagyma zsenge, zöld termésével is összehozható. Jó ráharapni a roppanós, apró ízbombákra az ételelekben, csakúgy mint a porcosan roppónós júdásfülekre is.
Elkészítés: A júdásfülgombát előzetesen megfőzöm, valamennyit hűtőben is tartok, így bármikor lehet belőle kivenni. A tojásrántottába nem is árt előzetesen megfőzni, mert főzve már nem ugrál ki a serpenyőből A tojásrántottába előzetesen kevés kolozsvári szalonna kockát is pirítottam, majd erre ment rá az apróra vágott júdásfülgomba, majd a villával felvert tojás. Először összekevertem a tojást a többi hozzávalóval, majd lefedve hagytam kissé lepényszerűen összesülni. Tányérba téve tejföllel kentem meg, és megszórtam medhagyma friss, zsenge termésével.
További júdásfülgombás receptek ITT találhatók; további medvehagymaterméses receptek pedig IDE kattintva böngészhetők.
Aki szívesen támogatná az oldal tartalmainak létrehozását, ITT van erre lehetősége, egészen egyszerű módon is: Erdőkóstoló adományvonal
Megjegyzések
Megjegyzés küldése