Csalánleves
Csalánleves, de lehetne akár szósz is, annyira sűrű a sok csalántól. Tavasz van, bőség van, mikor legyen sűrű, ha nem ilyenkor. A leves a csípős csalán frissen hajtott, új leveleiből készült, ahogy minden más csalános étel is. A csalánt előzetesen blansírozom, így, ahogy ITT leírtam. A csalánról minden tudnivalót a gyűjtéséről, feldolgozásról, táplálkozási erényeiről, mint legfontosabb 3 vadzöldség egyikéről ITT írtam.
Elkészítés: A csalánhajtásokat megszedtem (egy nagy tálnyi volt lazán), leráztam róluk az éppen virágzó fák lehullott virágait, megmostam, blansíroztam, kinyomkodtam belőle a vizet, apróra vágtam. Közben kis zsíron(/olajon/vajon) 2 gerezd összevágott fokhagymát pirítottam illatosra, rádobtam a csalánt, felöntöttem vízzel. Sóztam, fűszereztem bőven szerecsendióval és őrölt fekete borssal, pici majoránnával és oregánóval, picit édesítettem. Forrás után még pár percig főztem, majd tejfölös-habarást kapott pici rizsliszttel, de csak egy kis krémesség kedvéért, nem sűrítettem be szószosra. Keményre főtt tojással, kereklevelű repkény- és százszorszépvirág díszítéssel. Még számtalan variációban elkészíthető hasonló leves vagy szósz is csalánból vagy csalánból és más vadzöldségből. Levesek ITT bőven, szószok, mártások pedig ITT. Jó étvágyat!
Köszönet minden támogatásért, de ha valaki nem tud vagy nem szeretne, anélkül is szabadon olvashat, tanulhat a blogon ehető vadnövényekről és gombákról.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése