Rántott őzlábkalap pitypangos-paradicsomos mártogatóssal
A nagy őzlábgombja kalapjai kirántva talán a legfinomabbak. Nincs rántott őzláb a blogon még, most ezt pótolom. Nem mintha különösebb recept kellene egy rántott őzláboz.:)
A mártogatósban pitypang-mikrozöldség is van, ami egészen enyhe ízű. Erről ITT bővebben (egyelőre a FB-on).
Elkészítés:
A gombakalapokat lesöprögettem, letörölgettem egy papírtörlővel, de nem mostam meg. Ez az a gomba amit nem ajánlott megmosni, mert elázik. Ha nagyon muszáj mosni, akkor más módon kell elkészíteni, nem sütve (Egyébként a gombák mosásának kérdéseiről ITT bővebben írtam). A kalapokat besóztam, majd villával kissé felvert tojásba, lisztbe és ismét tojásba, majd zabkorpával kevert zsemlemorzsába forgattam. Ezután serpenyőben, bő forró zsiradékban aranybarnára sütöttem. Sütés után daraboltam cikkekre. A kalapok szépen kiterültek, korong alakúak voltak, így egyben sütöttem őket, de, ha formájuk nem kiterült, akkor cikkekre vágva ajánlott panírozni és sütni is.
A mártogatós egyben saláta is, de bővebb lével készült, hogy mártogatós is legyen. A tejfölt kis mustárral (lehet majonézzel is) sóval, borssal, egészen pici édesítéssel kikevertem. Érett, édes, kockára vágott paradicsomot és saját, vetett pitypang-mikrozöldségről levágott leveleket kevertem bele. A paradicsom leve is még hígította picit a tejfölt, de jó volt mártogatni, tunkolni a rántott gombát ebbe a keverékbe.
A nagy őzlábgombja bemutatása ITT található.
A pongyola pitypangról mint ehető vadzöldségről ITT olvashatók a tudnivalók. További érdekességek pedig ITT. Pitypangos receptek pedig bőven IDE kattintva találhatók.
A vadnövény- és gombagyűjtés szabályai, törvényei, biztonsági szempontjai ITT olvashatók.
Köszönet minden támogatásért, de ha valaki nem tud vagy nem szeretne, anélkül is szabadon olvashat, tanulhat a blogon ehető vadnövényekről és gombákról.



Megjegyzések
Megjegyzés küldése